ایران پنجمین تولید کننده ورق pvb شیشه لمینیت خودرو در جهان

ایران پنجمین تولید کننده ورق pvb شیشه لمینیت خودرو در جهان

یکشنبه، ۲۱ آبان ۱۳۹۱
ساعت: ۰۸:۴۲
  Sunday, November 11, 2012
کد خبر: ۱۹۴۱۴۷

به گزارش خبرخودرو ، مدیر عامل شرکت رازین پلیمر در خصوص تولید ورق های لمینیت شیشه جلو خودرو برای اولین بار در کشور گفت : در گذشته کارخانه های تولید شیشه لمینیت ورق های pvb خود را از چهار کشور تولید کننده این ورق ها خریداری می کردند اما از ابتدای امسال با دستیابی محققان کشور به این فناوری ، ایران پنجمین کشور تولید کننده ورق pvb درجهان است .

مرتضی هداوندی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو اظهارداشت : طبق فرآیند تولید شیشه لمینت ، در کارخانه های شیشه سازی دو لایه شیشه با یک لایه ورق  pvb لمینیت می شود و پس از انجام تست های مختلف کششی ، حرارتی و استحکامی و کسب استاندارهای لازم برای شیشه جلو ی خودرو مورد استفاده قرار می گیرد .

وی در ادامه افزود : در حال حاضرحدود ۱۵ کارخانه شیشه سازی در کشور وجود دارد که شیشه لمینیت خودرو تولید می کنند این شرکتها در ۲۰ سال گذشته ورق  pvb مورد نیاز خود را از کشورهای تولید کننده وارد می کردند . شرکت رازین پلیمر راه ابریشم پس از ۵ سال سرمایه گذاری ، پژوهش ، راه اندازی ، تست اولیه و اسکیل آپ موفق به تولید انبوه ورق  pvb از ابتدای سال ۹۱ شده است و شرکتهای شیشه ساز داخلی پس از تایید محصول ورق های تولید داخل را مورد استفاده قرار می دهند .

هداوندی در خاتمه بیان کرد : تمام مراحل طراحی این محصول در داخل صورت گرفته و فرآیند تولید توسط فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف انجام شده است ، و تنها بخشی از تجهیزات مورد نیاز که نمونه داخلی آنها موجود نیست از کشورهای دیگر وارد شده است . ظرفیت تولید شرکت در حدود ۴ میلیون متر مربع در سال است که  در زمینی به ابعاد ۸ هزار متر مربع صورت می گیرد و برای تولید این محصول مبلغی در حدود ۱۰ میلیون دلار سرمایه گذاری شده است .download (5)

شیشه اتومبیل نعمتی

رفتن به نوارابزار